Chorwackie plaże nudystów

    Wiele osób wyjeżdżają do Chorwacji myśli o wypoczynku, morzu i nowych miejscach, takich chociażby jak piękne wyspy chorwackie. Jednak są także turyści, którzy bardzo doceniają fakt że można tam spokojnie poopalać się nago.

    Dzięki wypoczynkowi na plaży nudystów opalenizna na całym ciele może być równomierna. Poza tym jeśli ktoś wybiera się w takie miejsce pierwszy raz może spodziewać się sporych emocji i ciekawych przeżyć – trzeba przełamać swoją nieśmiałość i poczuć się swobodnie pośród innych nagich ludzi. Jednak właśnie ta swoboda to niesamowite uczucie, dla którego wiele osób co roku poszukuje plaży naturystów. W Chorwacji mają one nazwę Freie Körper Kultur, w skrócie FKK. Oznacza to kulturę wolnego ciała. Często nawet przy wejściu na plażę FKK znajdują się osoby pilnujące by nie wszedł na nią nikt w ubraniu. W ogóle w Chorwacji nudyzm traktowany jest jako coś bardzo naturalnego, w związku z tym nudystów można spotkać także poza plażami. Natomiast bardzo często na ogólnych plażach kobiety opalają się bez górnej części stroju kąpielowego i nikogo to nie dziwi, ani nie oburza.

    Jeśli komuś zależy na tym, aby mieć zapewnione zakwaterowanie w Chorwacji i jednocześnie na pewności, że hotel będzie znajdował się blisko plaży naturystów może skorzystać z odpowiedniej oferty biura podróży. Tego typu ofert bowiem nie brakuje. Zresztą jeśli komuś na tym zależy może nawet trafić na nudystyczny kemping. Co prawda pojawiały się już głosy, aby wprowadzić zarządzenie zabraniające w Chorwacji naturyzmu. W końcu jednak nie weszło ono w życie i dzięki temu osoby, które lubią pływać, opalać się czy spacerować nago po plaży mogą w obrębie FKK spokojnie to robić. W końcu wakacje to bardzo dobry moment, żeby spróbować czegoś nowego, co w życiu codziennym wydaje się szalone czy nierealne. Na pewno podczas letniego wypoczynku jesteśmy zawsze bardziej zrelaksowani i otwarci na różne pomysły. Natomiast prawie każdy, kto spędził trochę czasy na chorwackiej plaży nudystów bardzo miło to wspomina. Warto choć raz spróbować!