Dojazd do Chorwacji

    Wycieczka do Chorwacji last minute czy też zarezerwowana wcześniej zawiera oczywiście w swojej cenie transport na miejsce. Jednak wiele osób wyjeżdża do Chorwacji na własną rękę, bez korzystania z pomocy biura podróży. Trzeba wówczas samodzielnie zadbać o wszystkie szczegóły wakacji, w tym dojazd.

    Istnieją różne możliwości jeśli chodzi o dotarcie z Polski do Chorwacji. Najkrócej trwa naturalnie podróż samolotem. Istnieje bezpośrednie połączenie z Warszawy do Zagrzebia. Wylatując z innego miasta trzeba będzie się przesiadać, najprawdopodobniej w Budapeszcie lub we Frankfurcie. Natomiast jeżeli ktoś nie lubi latać samolotem, ale sprawia mu przyjemność podróżowanie pociągiem musi nastawić się na podróż z przesiadkami, również w Budapeszcie albo w Wiedniu. Jednak z Polski do Chorwacji nie jest wcale bardzo daleko, można więc dojechać tam autobusem lub samochodem. Podróż autem ma na pewno więcej plusów. Po pierwsze można zatrzymywać się kiedy tylko ma się na to ochotę. Na miejscu będzie się dysponowało własnym środkiem transportu, dzięki czemu możliwe będzie podróżowanie i  zobaczenie wielu ciekawych regionów turystycznych Chorwacji. Poza tym jeśli w samochodzie będzie kilka osób koszty benzyny zostaną odpowiednio rozdzielone i wyjazd może okazać się naprawdę niedrogi.

    Wybór trasy do Chorwacji zależy tylko i wyłącznie od kierowcy, bo jest wiele możliwości. Można zaplanować ją w ten sposób, aby przy okazji odwiedzić po drodze jeszcze inne miejsca. Jedna z możliwości to przekroczenie czeskiej granicy w Jakuszycach, a potem przejeżdża się między innymi przez Pragę, Salzburg i Lublanę. Inne propozycje to trasy Cieszyn – Zagrzeb ze zwiedzaniem Wiednia po drodze, czy Barwinek – Zagrzeb z postojem w Budapeszcie. Dokładne trasy można znaleźć bez problemu w Internecie. Wybierając się w taką podróż trzeba być przygotowanym na opłaty za autostrady i winietki. Oczywiście nie można zapomnieć o aktualnych dokumentach. Potrzebny będzie dowód osobisty, prawo jazdy, dowód rejestracyjny oraz potwierdzenie aktualnego badania technicznego pojazdu. Szerokiej drogi i bezpiecznej jazdy!