Kwatery i hotele w Chorwacji

    Co roku sporo osób przyciągają chorwackie campingi i plaże nudystów. Rzeczywiście nie brakuje ich w tym kraju, a atmosfera na nich jest bardzo miła i swobodna. Natomiast oczywiście wiele osób zatrzymuje się i odpoczywa w miejscach, gdzie nie chodzi się cały czas nago.

    Najbardziej popularne miejsca noclegowe to apartamenty, domy wakacyjne oraz prywatne kwatery. Młodzi ludzie korzystają też chętnie z campingów. Hotele natomiast w sezonie turystycznym są dość drogie. Chociaż z drugiej strony baza hotelowa w Chorwacji jest naprawdę bogata, dlatego jeśli zarezerwuje się miejsce odpowiednio wcześnie może się okazać że cena będzie całkiem przystępna. Podobnie jest w przypadku wycieczek do Chorwacji last minute. Zresztą często tego typu oferty zawierają tylko nocleg w hotelu, natomiast dojazd i wyżywienie organizuje się we własnym zakresie. Okazuje się więc, że za nocleg w hotelu można zapłacić nawet około 20 euro. Oczywiście nie należy liczyć wtedy na najwyższy standard, ale warunki na pewno będą dobre. Zimą również korzysta się z ofert hoteli, które oprócz noclegów zawierają także bal sylwestrowy, chociaż niektórzy wolą powitać Nowy Rok na jachcie.

    Natomiast zarówno wybierając się na wakacje do Chorwacji z rodziną, jak i ze znajomymi warto rozważyć opcję wynajęcia apartamentu lub domu wakacyjnego. W przypadku wynajmowania takiego obiektu w kilka osób koszty oczywiście zostają odpowiednio rozłożone i można liczyć nawet na nocleg za około 10 euro. Czyli jest to koszt porównywalny do campingu, a warunki są jednak znacznie bardziej komfortowe. Przede wszystkim jest kilka pokoi, kuchnia i łazienka. Jest to idealna baza, z której można wyruszać na wycieczki po Chorwacji, zwłaszcza jeśli dysponuje się samochodem. Turyści najchętniej wynajmują apartamenty i domy wakacyjne w takich miejscach jak Istria, Krk, Rab, Mljet czy Pula. Jeszcze jedna możliwość jeśli chodzi o noclegi w Chorwacji to kwatery prywatne. Można je rezerwować bez żadnych pośredników. Podobnie zresztą zresztą jest w przypadku hoteli, apartamentów i domów wakacyjnych. Wystarczy tylko znaleźć ofertę i kontakt w Internecie. Oczywiście rezerwacji kwatery prywatnej również należy dokonać jak najwcześniej, bo w miarę zbliżania się wakacji liczba wolnych pokoi maleje, natomiast ceny oczywiście rosną.