Piękne chorwackie wyspy

    Chorwacja to ciekawe turystycznie miejsca, plaże, morze oraz ponad tysiąc wysp! Znajdują się one wzdłuż wybrzeża i kilkadziesiąt z nich jest zamieszkanych. Oczywiście są też odpowiednio przygotowane na odwiedziny gości z różnych stron świata.

    Wyspa Mljet jest naprawdę duża. Ma 100 km2 i wymieniana jest pośród 10 innych największych wysp świata. Turyści, którzy lubią zwiedzać i poznawać legendy związane z miejscami, które oglądają na pewno będą zadowoleni z pobytu na Mljet. To właśnie na tej wyspie Odyseusz miał spędzić 9 lat kuszony przez nimfę Calipso. Na terenie wyspy znajduje się park narodowy i dwa jeziora. Mówi się na nią „zielona wyspa”. Jest tam też piękna przystań Polace, pałace i kościół św. Pawła. Niezwykłe do zwiedzania i podziwiania obiekty znajdują się także na wyspie Korcula. Słynie ona z dwóch rzeczy – przeuroczego starego miasta pochodzącego z XV/XVI wieku oraz z narodzin Marco Polo… Z kolei wyspę Brac wyróżnia to iż na jej terenie znajduje się piękna plaża Zlatni Rat oraz szczyt Vidova Gora o wysokości 778 m n.p.m.

    Jeśli szukasz hotelu w Chorwacji rozważ możliwość zakwaterowania na wyspie Hvar. Turyści chętnie ją odwiedzają, bo jest bardzo ładna oraz ma wyjątkowo przyjemny klimat – jest dużo słońca i niewiele deszczu. Dlatego przyjeżdżają tu nie tylko turyści, ale także Chorwaci z innych regionów. Poza tym znajdują się na niej takie zabytki jak katedra, klasztor, fortece czy teatr. Jest to też najdłuższa wyspa Morza Adriatyckiego. Uprawia się na niej rozmaryn i lawendę. Jeszcze więcej turystów niż Hvar przyciąga Krk, chociażby dlatego że jest to jeszcze większa wyspa, ma 462 km2. Ma jednak pewną wadę, mianowicie dość duże zanieczyszczenie w północnej części. Pośród najbardziej znanych wysp Chorwacji można wymienic jeszcze Rab. Na jej terenie znajduje się stare miasto i 7 niedużych osad. Ich mieszkańcy to rolnicy i rybacy, ale także oczywiście osoby zajmujące się turystyką. Podobno na wyspie Rab urodził się św. Marinus, który założył San Marino. Każda z chorwackich wysp ma w sobie coś wyjątkowego i niepowtarzalnego.