Rodzinne wakacje w Chorwacji

    Bardzo dobrym miejscem na spędzenie wakacji razem z rodziną jest Chorwacja. Jest tak z kilku istotnych powodów, które na pewno wszyscy rodzice planujący wspólny urlop biorą zawsze pod uwagę.

    Istnieją różne możliwości dotarcia do Chorwacji. Można tam lecieć samolotem, dojechać pociągiem lub autobusem. Jednak najwygodniejsza opcja dla rodzin, zwłaszcza z małymi dziećmi, to samochód. Ponieważ Chorwacja nie jest położona daleko od Polski spokojnie można się na nią zdecydować, tym bardziej że w zależności od wyboru trasy jest szansa na zwiedzenie po drodze Pragi, Budapesztu bądź Wiednia. Jeśli jedzie się do Chorwacji samochodem można zabrać ze sobą wszystkie niezbędne oraz przydatne rzeczy, a na miejscu odwiedzić różne ciekawe regiony i miejscowości turystyczne.  Na pewno warto zobaczyć Dubrownik, Zadar, Pulę, Mljet, Hvar, Rab oraz Krk. Chodzi o to, aby z jednej strony zakosztować uroków rodzinnego wypoczynku na plaży, a z drugiej zobaczyć różne zabytki oraz interesujące pod względem przyrodniczym miejsca, chociażby park narodowy.

    Jeśli chodzi o chorwackie plaże są one bardzo zadbane i ładne. Natomiast czyste morze robi naprawdę duże wrażenie. Całe rodziny chętnie się w nim kąpią, ale mogą też urządzać plażowe gry i zabawy, spacerować oraz oczywiście opalać się. Zwykle można, za niewielką opłatą, wynająć wszystkie niezbędne do takiego spędzania czasu rzeczy. Natomiast największe wydatki związane są z noclegami. Będąc w Chorwacji z rodziną można wynająć apartament albo dom wakacyjny. Wówczas warunki będą całkiem zbliżone do domowych, co jest wygodne jeśli w rodzinie są nieduże dzieci. Oczywiście koszty urlopu w Chorwacji są niższe jeśli jedzie się ze znajomymi i dzieli cenę apartamentu. Jednak często rodziny wolą mieć całą kwaterę tylko dla siebie. Jest tam kilka pokoi oraz łazienka i kuchnia. Można więc spokojnie przygotowywać na miejscu posiłki. W Chorwacji nie ma bowiem barów, budek z fast-foodami i tym podobnych. Jeśli chce się spróbować prawdziwej chorwackiej kuchni trzeba iść do restauracji, gdzie za obiad dla całej rodziny sporo się zapłaci. Dlatego codzienne stołowanie się w restauracjach nie byłoby zbyt ekonomiczne.